Kimisi benim uydurmam kimisi yemek arşivimdeki kitaplardan!

   Malzeme olucak,zaman olucak sonra bide hazırlıycaksın sofranı yaptıklarını beğenen olucak :) değmeyin keyfime!
   Keyif alıyorum mutfakta da üretmekten.. Annemde pratikte çok mu şey öğrendim? Yoo :) Öğrenciyken yurt yemekleri yenirdi mecburen ama öğrencilik bitipte kuş yuvaya dönmeyip kendi yaşamaya başlayınca yemekler kendiliğinden gelmeye başladı.
    Tlf.da uzuuun uzuuun anneden alınan tarifler,takılınca tekrar aramalar derken öğrendim işte yemek yapmayı :) Tlf.la yapılan ilk yemek mi? Patatesli yemek ve pilav dı tabii..Ama şimdi övünmek gibi olmasın bi pilav yaparım kayınpederim bile kayınvalideme demiştir "sor bakalım nasıl yapmış" diye annemde demiştir "boynuz kulağı geçti" diye :))
    Yalnız yaşarken insan pek önem vermez yediklerine,evlenincede çalışıyorsan eşle mutfağa girersen zevklidir bence :) koçişler salata yapar eşte yemek... (ben ailemde de bunu gördüm çünkü :) ) o yemek yansa bile pek umrunda değildir zaten;iki gönül bir olunca hesabı :) Çocuk olunca mutfak daha karmaşıklaşır sanki önce anne sütü ya da mama rahattır ama işin içine ek gıda girince,senin her yediğinden o minik beden yiyemeyince bide çalışıyorsan vay haline! Neyse ki ben oğluşumun 8.ayında işten çıktım onun ek gıda başlangıçlerında elimden geldiğince özenle hazırladım.Bizim yemekler mi Allah ne verdiyse,en pratik neyse işte :) Yeri gelmişken hem çalışıp hemde çocuğu olanları kutlamalı :) Allah kolaylık versin başta çalışan anneleri sonra hepimize işte :)
    Hıı bu arada anne evde oluncada düzen dört dörtlük olmuyor tabii yetişmiyor yine nedense! :)


     Bloğumuz yeni olunca birikmişte pek fotoğrafladığımız yemeğimizde yok tabii ama geliştirez yavaş yavaş...                                                   
                                                                                                   Afiyet olsun şimdiden herkeze!